Pen London And The Box intervjuu

Pen London And The Box on suhteliselt noor Eesti bänd, kes alustas tegevust 2011. aastal. Nad mängivad mahedat indie-rokki, milles on tunda eelkõige The Kooksi mõjutusi. Kevini kergesti äratuntav vokaal ning kogu bändi muusikaline kvaliteet eristab neid paljudest teistest noortebändidest, keda hetkel Eesti muusikamaastikul võib kohata.

Bändi koosseis:

Kevin Johannson – lead vocal/guitars/keyboard
Rauno Laikjõe – guitars/keyboard/vocals
Meelik Samel – bass/vocals
Henrik Leibur – drums

Räägime Keviniga Eesti Laulust, armastusest ja paljust muust. Intervjuu kõrvale kuulamiseks nende lugu “The Only One”. Nautige.

Hei, Pen London And The Box, kuidas läheb?

Kuule, väga hästi läheb. Teeme proovi, nalja ja kirjutame muusikat.

Kuidas Eesti Lauluga rahule jäite?

Eesti lauluga ei jäänud mina üldse rahule. Ott Leplandi lugu oli küll täitsa muhe lugu, aga Eurovisioonile oleks Liisi saatnud. Teiste bändikaaslaste kohta ei oskagi öelda. Bassimehel, Meelikul, läks endalgi päris hästi – 3. koht ja puha.

Kui suure osa teie elust võtab enda alla hetkel muusika? Millega muusikaväliselt tegelete?

Oleneb täitsa liikmest, enamasti tegeleme ikka muusikaga, kas siis tööna, lõbuna või niisama ajaviitmiseks. Muusikaväliselt käib 3/4 bändist koolis ja see 1/4ndik ehk Rauno käib muusikakoolis, seega on ka kool temal muusikaga seotud. Üritame iga vaba hetke ära kasutada ja seda muusikaga täita.

Kas muusika kontrollib teid või kontrollite teie muusikat?

Eks ole mõlemat pidi ikka see värk. Enamasti kontrollib ikka muusika meid, tekitab selline mõnusa vibe‘i ja muudab selle kõik palju nauditavamaks.

Millised on teie plaanid lähitulevikuks? Plaat, muusikavideo, esinemised? Ja näiteks 5 aasta pärast, kui proovite nii kaugele mõelda.

Eks ikka tasa ja targu tuleb tegutseda. Mõelda kõik rahulikult läbi ja siis tegutseda plaadi tegemisega. Tahaks küll väga väga stuudiosse minna ja terve album sisse laulda ja mängida aga see nõuab kõik aega ja viimistlemist. Esinemisi on meil küll, nii olnud kui ka tulemas. Näiteks 21.märtsil on kõik oodatud Von Krahli sellisele üritusele nagu “Leace and Pove”. Üritus on vanusepiiranguta, mis tähendab, et ka kõik nooremad muusikasõbrad saavad kuulama tulla!

Muusikavideo peale oleme me mõelnud küll. Tegudeni pole asi veel jõudnud aga mõtteid on kuhjaga. “Autumn Leaves”ile tahtsime sügisel teha video, aga siis läksid ilmad külmaks ja lumi tuli maha. Ehk siis äkki järgmine sügis.

Kuidas teie muusika loomise retsept välja näeb?

Tavaliselt kirjutan ise, vahel ka oma parima sõbra abiga, sõnad, viisi ja kitarripõhja valmis. Seejärel esitan bändile ja kui neile meeldib, siis hakkame töötama selle kallal bändiproovides. Ja ükskõik kui vana see laul ka poleks või kui palju seda juba live‘is mängitud poleks, siis alati saab midagi juurde panna, et see veel särtsakam ja vürtsikam oleks.

Ka Raunol on inspiratsioonituhinaid olnud, hiljuti külastas Indiat, kust sai väga palju uusi ideid, aga meile ta veel neid ei demonstreeri. Ta tahab, et need oleks esmalt täiuseni lihvitud.

Kas alustaval bändil on Eestis palju valikuid ja võimalusi? Oskad pakkuda näpunäited noortele?

Eestis on alustaval bändil täpselt nii palju valikuid ja võimalusi, kui bänd ise neid viitsib tekitada. Kinni tuleks haarata igast võimalusest. Kindlasti pole raha see, mille pärast muusikat teha või mingit esinemiskohta valida. Esinemiskohad tuleks valida selle järgi, kus on publikut ja et see publik oleks see, kes sinu muusikat kuulaks. Eks ikka algul tuleb läbi proovida erinevaid kohti ja alles siis saab teada, kus on hea ja kus halb. Meil on olnud kõige nauditavamad kontserdid Tallinnas Von Krahlis ja Tartus.

Kas Eesti bändidel on üldse võimalus maailmaareenil läbi lüüa?

Kindlasti on, see vajab palju tööd ja kannatust. Ega see siis kohe kätte ei kuku. Tuleb vaeva näha ja liikuda rahulikult edasi.

Miks enamike indie-bändide lauljad on mehed? Kas meestel on kergem oma tundeid laulude kaudu avaldada?

Ei oskagi öelda. Võib-olla on asi selles tõesti, et mehed julgevad rohkem oma tundeid välja valada ja see, et need sõnad laulusõnadeks muutuvad, teeb tunnete avaldamise palju lihtsamaks.

Mis on teie kõige suuremad ja kõige väiksemad mõjutajad?

Meil kõigil on eri mõjutajad. Kõik langevad enam-vähem sama muusikastiili alla, aga bändid on erinevad. Mind mõjutab enim näiteks The Kooks, Raunole meeldib hirmsasti Phoenix, Henrikule Muse ja Meelikule meeldib kõik, mis on hea. Tegelikult pean kahetsusega tõdema, et Meeliku bändieelistusi ei tulegi pähe praegu. Väiksemaid mõjutajaid ei oskagi nimetada. Pole kunagi mõelnud niimoodi sellele. Eks igalt asjalt tuleb mõjutust, kui on hea asi. Halbu asju pole mõtet kuulata lihtsalt.

Kellega sooviksite tulevikus koostööd teha või koos esineda?

Koostööd võiks teha paljudega. Ewert on oma bändiga suurt muljet avaldanud ja Lenna on väga lahe. Mujalt maailmast ikka need, kes meie lemmikud on!

Top 3 laulu sinu praeguses playlistis?

Hea küsimus. Minu top 3: 1) The Kooks – Rosie 2) Gotye – Somebody that I used to know 3) Dirty Pretty Things – Wondering.

Räägi midagi, mida inimesed veel ei tea Pen London And The Box kohta.

Pen London And The Box’i nimi ei oma mitte mingisugust tähendust, see tuli internetigeneraatorist, klõpsates sisse suvaline sõna “Pen” ja tuli “Pen London And The Box”. Bänd asutasime septembris 2011. Me tahame rohkem esinemisi. Minult on küsitud vahel, et kas mulle ei meeldi laulda või kas ma ei taha laval olla, sest ma ei naerata väga palju laval olles. Tegelikult on asi selles, et ma lihtsalt elan sellesse muusikasse ja sõnadesse sügavalt sisse. Kurva või valusa sõnumiga laulude ajal ei saagi väga naeratada.

Mis on armastus?

Armastus on tunne, mis teeb kõik ilusamaks.

Lõpetuseks midagi, mida tahate maailmaga jagada. Mõni tarkusetera?

Ela täiega! Kasuta kõiki võimalusi, because you live only once!

Aitäh Pen London And The Box!

Kvaliteeti poistel on, nüüd jääb üle vaid oodata, mida nad sellega peale hakkavad. Toeta head Eesti muusikat ning hakka nende fänniks Facebookis ja külasta ka kindlasti Pen London And The Box’i YouTube’i ja SoundCloud’i lehti:

Facebook | YouTube | SoundCloud 

All text, photographs, logos, music and artwork contained on the Site is owned, controlled or licensed by or to estmusic.com,
and is protected by copyright law and various other intellectual property rights.
Subscribe