Näitus: Leno Morfin "Unede planeet 2013"

Näitus seeriast Unede Planeet 2013   

Leitud on unede planeet nimega Leno.
Ehk on siin mõni Sinugi kaotsiläinud uni!
         
“See mees on tõeline unenäopüüdja”
Tarmo Urb

Leno Morfin sündis 1954. aastal Mehhikos Sierra Madre mägedes. Tema loomegeenius ilmutas end varakult, 16 aastaselt harjutas Leno  kätt kingsepana, voolis skulptuure ja maalis. Suur pere kolis Chicagosse, kus Leno töötas disaineri ja restauraatorina. Maalimise juurde pöördus ta aina tagasi ja selle kohta on ta ise öelnud: Elu on nagu mänguasjapood täis tuhaneid lelusid, mille seast on nii keeruline valikut teha. Me peaaegu unustame, et kõige põnevam mänguasi on peidus meis endas. 1994. aastal avastas Leno loomingu tuntud prantsuse skulptor Louis Durot, kes seejärel tutvustas leitud talenti mitmel pool maailmas. Leno Morfin on avanud arvukalt maalinäitusi USAs, Hiinas, Euroopas ja Mehhikos. Hetkel resideerub kunstnik Tartus.

Leno maalid on elamus. Puhaste värvide ja haaravate kujunditega abstrakt, milles andunud loomekirg põimub mänglevalt nägemustega tulevikust. Kunstniku esmakordne Eesti külastus 2010 aastal väljendas tema tööde loomulikku vabadust vastuolude, mõtte ja kavatsuse piirdest: Leno maalid ei kujuta, kujutle, ilusta ega dekoreeri. Ta ei vaja maalimiseks vaadet, tema maalid ise on vaade availma, avatud ja avastamata ilma. Leno lõuend on ekraan kosmilise projektori valguses ja sinna jäädvustub see, mis parasjagu tähtis on ülavalt vaadates, suures plaanis.

Näitused

2012 Atlantis, Tartu; 2011 Mehhiko Saatkond Helsingis, Soome; Misrachi Kunstigalerii, Mexico City; Toyota, Puerto Vallarta, Mehhiko; Galeria Plaza Peninsula, Mehhiko; 2010 „Jäljed“, näituste sari Eestis; 2009 “Pasión de la Vida”, Puerto Vallarta, Mehhiko; “The Dreams Unseen”, Puerto Vallarta, Mehhiko; 2006 Sofa Show, Chicago; 2005 Põhja-Atlanta Messikeskus, Atlanta; 2002 Art Contemporain 2000, Pariis; 2000 Hiina Kunsti Expo, Beijing; Shanghai Kunst, Shanghai; Shell & Connoisseur`s LTD, Chicago; 1999 Hiina Kunsti Expo, Beijing; Shanghai Kunst, Shanghai; 1998 Berliini Kaasaegse Kunsti Expo, Berliin; Shell & Connoisseur`s LTD, Chicago; Prantsuse Allianss Miamis, Miami; Prantsuse Allianss Atlantas, Atlanta; Gisele Personi Eragalerii, Atlanta; 1997 Shell & Connoisseur`s LTD, Chicago; 1996 New Yorgi Messikeskus; Los Angelese Kunsti Expo; Kullaranniku Kunstimess, Chicago; 1995 Art Miami; Sofa Show, Miami; Põhja-Atlanta Messikeskus, Atlanta.

Kontakt ja info: lenomorfin@gmail.com    www.lenomorfin.com

All text, photographs, logos, music and artwork contained on the Site is owned, controlled or licensed by or to estmusic.com,
and is protected by copyright law and various other intellectual property rights.
Subscribe