Manic Street Preachers, Damien Rice, Wild Beasts ja Housse De Racket esinevad Positivus Festivalil!

20. ja 21. juulil Salacgrivas, Lätis toimuva Positivus Festivali esinejatenimekirja on lisandunud Manic Street Preachers, Damien Rice, Wild Beasts, Housse De Racket ja Skyforger. Eelnevalt avalikustatud Positivus Festivali artistide hulka kuuluvad näiteks on Keane, The Vaccines, King Charles, Friendly Fires, Niki & The Dove, SBTRKT live, Ewert and the Two Dragons jt.

Manic Street Preachers andis 2008. aasta Positivusel fantastilise kontserdi ning nüüd pöörduvad rokkarid tagasi Lätti, et esineda 2012. aasta Positivusel. Manic Street Preachers, armastatud alternatiivrocki viljelev bänd, alustas tegevust 1986. aastal. Tol ajal oli bändi liidriks androgüünne muusik Richey Edwards, kes aitas Manic Street Preachers’il saada selliseks bändiks nagu see on praegu. Bändi populaarsust mõjutasid teiste tegurite hulgas kindlasti ka sotsiaalseid teemasid puudutavad laulusõnad ning meloodiline, kuid samas revolutsiooniline ja metsik rock-muusika. Vaatamata Richey kadumisele jätkas Manic Street Preachers lugude kirjutamist ning esinemist ja sai veel rohkem fänne ja toetust. Kaheksa Manic Street Preachersi albumit ning 15 singlit on jõudnud Top 10 hulka ning bändi on nimetatud üheks parimaks Briti rock-bandiks. 2008. aastal andis NME neile tiitli God Like Genius. 2010. aastal andis bänd välja albumi pealkirjaga ‘Postcards from a Young Man’, millel kasutati eelnevalt avalikustamata Richey Edwards’i laulusõnu. 2011. aasta lõpus anti välja 38 top-singliga kogumik, mis jõudis 10 enimmüüdud albumi hulka. Samuti andis Manic Street Preachers Londoni O2 Arena’l väljamüüdud kontserdi. Nüüd, pärast 10-aastast pausi, asub Manic Street Preachers taas Euroopa-tuurile.

Damien Rice on Iiri folk-muusik, kelle esinemist on siinkandis juba kaua oodatud. Oma karjääri alustas ta Iiri rock-bändi Juniper liikmena, kuid lahkus peagi bändist ning koges mitmeid pettumusi seoses plaadifirmade reeglitega. 2002. aastal andis Damien Rice välja oma debüütalbumi ‘O’, millest sai plaatinaplaat ning mis sai ka kriitikute tunnustuse osaliseks. Damien Rice’i esinemist ei tasu kindlasti maha magada. Ta on välja müünud tuure nii Euroopas kui USAs, mitmed esinemised festivalidel (Glastonbury, V-Festival jpt.) on tõestuseks, et Damien’i kontserdid on vägagi kvaliteetsed. Siinkohal peame silmas rohkem emotsionaalset kui tehnilist poolt.

Wild Beasts on indie-rock bänd Kendal’ist, Inglismaalt. Nende esimese singli ‘Brave Bulging Buoyant Clairvoyants’ andis 2006. aasta novembris välja Bad Sneakers Records, veidi hiljem sai bändi plaadifirmaks Domino Records. Bändil on ilmunud kolm hinnatud albumit – ‘Limbo, Panto’ (2008), ‘Two Dancers’ (2009) ja ‘Smother’ (2011). ‘Two Dancers’ sai ka Mercury auhinna. Wild Beasts’i liikmed ei pane rõhku modernne või mitte-modernne olemisele, kottpükste või kitsaste pükste kandmisele, mingisse muusikastiili kuulumisele või mitte-kuulumisele. Nende looming lihtsalt on. Nad teevad ilusat, intrigeerivat ja kaasakiskuvat pop-muusikat.

Tutvustame Prantsusmaa kõige uuemat põnevat eksporti! Housse De Racket on prantsuse duo Pierre Leroux ja Victor Le Masne. „Võitjad jooksudes, kaotajad armastuses“ on Housse De Racket’i moto. Eelkõige on tegemist kahe lapsepõlvesõbra, kes on pühendunud spordile ja armastusele, muusikalise kokkusobivusega. Jõudes arusaamisele, et tipp-sportlasteks pürgimine vilja ei kanna, pöördusid Pierre ja Victor kõrgelennulise pop-muusika poole. Hüvasti, üksindus ja südamevalu! Tere, reketid ja kitarrid! Reketid on ju ka keeltega instrumendid. Alustades pillimeestena bändides Air ja Phoenix (kelle mõjusid on kuulda ka bändi suurepärastes, kergetes meloodiates), tegid poisid samal ajal esimesi samme Housse De Racket’ina. Tundub, et selle bändi live-esinemised on saamas 21. sajandi prantsuse popi nurgakiviks. Kahekesi teevad nad imelist „lärmi“ – Leroux panustab kitarrihelidega, Le Masne lisab võimsa trummibiidi. Võib kihla vedada, et Housse De Racket’i esimene singel võidab tüdrukute südamed… Balansseerides mahedaid vintage süntesaatorihelisid ning lõbusaid pop-kitarre, pakuvad nad põnevat duelli McEnroe ja McCartney, armastuse ja emotsioonide, huumori ning ambitsioonikuse vahel. Housse De Racket teeb tõeliselt mõnusa kõlaga pop-muusikat. Kas olete valmis modernse hõnguga 80ndate tagasitulekuks?

Läti folk-pagan-metal bänd Skyforger on Lätis hästituntud. Siiski on nad viimasel ajal esinenud rohkem festivalidel väljaspool Lätit. Skyforger andis oma esimese albumi ‘Kauja pie saules’ (A Fight by the Sun) välja 1998. aastal ning see oli pühendatud 13. sajandil toimunud Balti hõimude võitlusele sakslaste vastu. Nüüdseks on Skyforger välja andnud kuus albumit, neist viimane kannab nime ‘Kurbads’ (2010). Möödunud talv oli bändile väga oluline – nende fännid hääletasid nad 1500 bändi hulgast esinema suurimale rock-festivalile Rootsis – ‘Sweden Rock Festival’.

Baltikumi suurim kunsti- ja muusikafestival toimub Salacgrivas, Lätis, 20.
ja 21. juulil. Positivuse piletid on müügil Piletilevis
(www.piletilevi.ee).

Lisainfo:
Liina Karo
liina@positivus.com
+372 53482859

All text, photographs, logos, music and artwork contained on the Site is owned, controlled or licensed by or to estmusic.com,
and is protected by copyright law and various other intellectual property rights.
Subscribe