Leace & Pove üritustesari

9. augustil toimub järjekordne kontsert üritustesarjast Leace & Pove. Tegime siis intervjuu ürituse korraldaja Mihkel Matkeviciusega, et üritusest rohkem aimu saada. Olgu enne öeldud, et kõik kontserdid on toimunud Von Krahlis ning põhiliselt spetsialiseeruvad alternatiivmuusikale, aga on olnud ka erandeid nagu näiteks Põhja-Tallinn. Suurtest nimedest on kontsertidel esinenud veel Orelipoiss, Malcolm Lincoln, MID jne.

Kui tihti toimuvad Leace & Pove’i kontserdid? Iga kuu ja vaid neljapäeviti?

Mihkel: See oleneb alati. Ei pruugi olla iga kuu, ja vahel on reedeti ja laupäeviti ka.

Millal on Leace & Pove’i sünnipäev, ehk siis millal oli esimene kontsert?

M: 1. september, 2011. See aasta 1. septembril saab ühe aastaseks ja tõotab tulla võimas pidu!

Kust tuli mõte alustada sellise üritusega?

Oma bändile oli väljundit vaja. Kelder on väga tore koht küll, aga kui inimestega oma muusikat jagada ei saa, siis kaob motivatsioon ja tekivad loomingulised kriisid.

Kas algul oli raske ka kontserti korraldama hakata, kui polnud veel palju publikut ning reklaam oli alles värske?

Alguses oli väga keeruline just see osa, et ei tea, kes, kus ja mis. Päris täpselt ei saanud aru, mida nüüd tegema peaksin. Aga promo kohapealt on Leace & Pove peaaegu et alati end ise reklaaminud, kas siis suusõnaliselt või bändide kaudu. Mina teen sellest tööst võib-olla vaevalt pool ära. Eks algul oli hirmus ka, et kuidas see rahaline pool toimib, sest noorel koolipoisil ei ole tihtipeale võtta vahendeid, et kinni maksta mingisuguseid miinuseid vms.

Mitmes Leace & Pove siis juba sel neljapäeval kätte jõuab?

Peaks tulema seitsmes, aga pead ei anna..

Miks just Von Krahl?

Seal on uskumatult mõnus neid korraldada, kuna seal on väga tore ja vastutulev meeskond ning seda alternatiivihõngu jagub seal igasse nurka.

Viis põhjust, miks sulle meeldib üritusi korraldada?

No ma annaksin ühe suure. Nimelt kuna Leace & Pove on suunitletud noorte muusikute ja noore publiku kokkuviimisele ning ühtlasi ka live- muusika populariseerimisele, siis on kohutavalt hea tunne, et oled suutnud midagi selle heaks ära teha, kas või tibatillukese sammu, aga sammu sellegipoolest.

Milline õhkkond valitseb sinu üritustel?

Väga vabameelne. Kohati isegi ülemeelik, sest kui nii palju noori inimesi saavad kuskil klubis/baaris kokku, et kuulata rock muusikat siis paratamatult tekib äärmiselt ülemeelik ja vaba õhkkond.

Aga siiski on teil olnud ka teist sorti muusikat, mitte vaid rocki ning alternatiivi. Kas siis õhkkond muutus?

Üldiselt mitte. Kõik bändid, kes on esinenud, on siiski olnud alternatiivi esindajad, olgugi nad võib-olla pisut tuntumad (siinkohal pean silmas Malcolm Lincolni ja Põhja-Tallinat). Võib-olla eelmine, kus esines Põhja-Tallinn, seal oli pisut teistsugune publik ja natuke teistsugune olustik.

Kust tuli ürituse nimi Leace & Pove?

Võlgnen selle inimesele, kes kirjutas Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonna postkastile “leace & pove”. Kui ta seda loeb, siis ta võiks minuga ühendust võtta..

Neljapäeval, 9. augustil, ootab Mihkel teid kõiki Von Krahli, et lahku saata just seesama bänd, mille pärast üritustesari üldse alguse on saanud. See tähendab Mihkli oma bänd Pink Elephant.

Pink Elephanti soojendavad: Wigla ja Pen London and The Box!

[youtube id="uYzqhadA9Bo" width="600" height="350"]

All text, photographs, logos, music and artwork contained on the Site is owned, controlled or licensed by or to estmusic.com,
and is protected by copyright law and various other intellectual property rights.
Subscribe