Clueso

Mitmed Eesti bändid on lausunud, et peavad inglise keeles laulmist oluliselt lihtsamaks. Ingliskeelne on ka enamik muusikamaailmast, mis vähegi popi ja rahvusvahelisusega seostub. Kui välja arvata üksikud erandid, võib vist väita, et kolmandas keeles laulvaid suuri artiste on vähe.

Selle mõtte taustalt võikski tutvustada Cluesot ehk Thomas Hübnerit, kes on saksa artist. 15-aastaselt muusikaga käed löönud Efner on albumeid välja andnud 7, lisaks juurde veel mitmed singlid.

Artistina on ta küllaltki mitmekülgne – kui lugusid võiks paigutada suure üldise popi alla, siis nii mõnigi laul on räpilik ja hip-hopile omaste elementidega. Tekstid, nagu juba aimata, on aga saksakeelsed ning siit-sealt lugedes on ka need asjalikumad, kui vaid “love me, hate me, lalalalala“.

Muidugi on Clueso üheks trumbiks ka sinihallid silmad ja nunnu naabripoisi look, mida edukalt videotest näha saab. Natuke boyband, aga üldjoontes sehr süß.

KUULA:

Clueso – “Du bleibst”

Clueso – “Niemand an dich denkt”

Clueso – “Keinen zentimeter”

All text, photographs, logos, music and artwork contained on the Site is owned, controlled or licensed by or to estmusic.com,
and is protected by copyright law and various other intellectual property rights.
Subscribe