August Pulst 125

2014. aasta jaanuarikuus täitub 125 aastat Eesti kultuuriajaloo ja muuseumimaastiku ühe ärksa tegelase – August Pulsti – sünnist. Teiste muuseumide rajamise kõrval oli August Pulst see, kelle eestvedamisel asutati Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Selle kõige juures oli määrav roll rahvamuusikutel, ehk nagu hr Pulst ise kirjutas: „Kui üteldakse, et eesti rahvas on ennast vabaks laulnud, siis on õige ka ütelda- Muusikamuuseumi uksed on lahti laulnud ja mänginud meie rahvalaulikud ja pillimehed. See au neile ka jääb tõeliselt.”

Külamuusikute ringreisid toimuvad August Pulsti 125. aastapäeva pidunädalate raames ja kujutavad endast Pulsti juubeliaastapäevaks valminud raamatu „Äratus uinuvale rahvamuusikale” tutvustamist ning tolleaegses vaimus rahvamuusika kontserte üle Eesti. Õhtuses eeskavas on lisaks kontserdile ja tantsule ka raamatuesitlus ning August Pulsti elu ja tegevusi tutvustav rändnäitus.

Vaata lisa ringreisi ja juubeliks valmiva raamatu kohta siit

All text, photographs, logos, music and artwork contained on the Site is owned, controlled or licensed by or to estmusic.com,
and is protected by copyright law and various other intellectual property rights.
Subscribe