Aida plaadipoe TOP 10

Aasta on lõppemas, aeg teha kokkuvõtteid. Mullune müüduim plaat oli Vägilaste loomingut kokkuvõtted kolmikCD, mis mahtus nüüdki tabelisse. Tänavused müügihitid, millest enamus ka praegu aida müügiriiulitel esindatud on, olid aga sellised:

1. Zetod - Lätsi kõrtsu

Pole kahtlust, et kui Zetod plaadid välja annavad, siis seda ka müügiedu saadab. Zetod tegid tänavu puhta töö ka Etnokulpide jagamisel, võites viiest kulbist kolm, sealhulgas ka parima plaadi ja parima loo eest, milleks osutus "Sõda om lännü' sõudõmahe".

2. Silver Sepp - Mis asi see on?

Silver Sepa debüüt-sooloalbum võeti hästi nii kriitikute kui plaadiostjate poolt. Silver oli ka üks väheseid, kes Zetode eest ühe kulbi napsas - parima instrumentalisti oma nimelt.

3. Bombillaz - Maailm on pöörane

Bombillaz esitles oma pöörast maailma menukalt ka sel sügisel pärimusmuusika aidas. Tasuks kolmas edetabelikoht ja boonusena sellest aastast ka Etnokulpide valimisel Raadio2 poolt antud "erikulp".

4. Nikns Suns - Kuri koer

Juba 2011 aastal välja antud plaat on tabelis juba teist aastat järjest. Kusjuures möödunud aastal oldi kümnendad. Müüginumbrid kasvavad, pole vaja uut plaati tehagi!

5. Svjata Vatra - Svitlyi Schljah

Ka Svjata Vatra jaoks on see aasta tegus olnud - ilmus uus plaat ja vahetus lõõtsamees. Nagu juba tavaks, anti üks rahvarohkemaid kontserte Folgil ja aasta lõpus korraldati Ukraina toetuseks korraldatud kontsert aidas. Meie respekt!

6. Torupilli Jussi Trio - Mengin nagu taevatitt!

Alles tänavu sündinud kooslus, kus saja aasta tagust maailma taaselustavad viiulitel Karoliina Kreintaal ja Eeva Talsi ning torupillil Cätlin Mägi. Toimekal triol ilmus ka plaat ja esineti nii Folgil kui Aida Kohvikus:

7. Gjangsta - Sipelga polka

Meie andmetel kõige varem välja antud plaat siin edetabelis - juba 2010 ilmavalgust näinud album on lõpuks ka kümne müüduima CD hulka jõudnud. Mõistagi astuti üles ka Folgil:

8. Fanfara Shukar - Zece Prajini Cu Cantecul prin lume

Võibolla väikse üllatusena sai siia tabelisse ainukese välismaise esinejana "vasktorudega relvastatud" Fanfara Shukar Rumeeniast.

9. Vägilased 3CD

Nagu juba mainitud, siis Vägilaste elutööd kokku võttev kolmikCD oli eelmisel aastal müüduim plaat aida plaadipoes. Hea tulemus on muidugi ka tänavune üheksas koht, arvestades, et kokku on meie poes müügil üle 200 erineva heliplaadi.

10. Anu Taul - Päevalodja

Ja tabeli lõpetab Anu Taul oma kolmanda heliplaadiga "Päevalodja"


All text, photographs, logos, music and artwork contained on the Site is owned, controlled or licensed by or to estmusic.com,
and is protected by copyright law and various other intellectual property rights.
Subscribe